Provozní doba

Po - Út:7.30 - 18.00
St - Čt:7.30 - 21.00
Pátek:7.30 - 15.30

Kontakt

Telefon: + 420 775 579 759
E-mail: info@dental-park.cz

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie je oborem, jenž zahrnuje péči o vlastní zuby. Provádíme preventivní prohlídky, ošetřujeme nemocné zuby zasažené zubním kazem i zuby poškozené následkem úrazu. Ošetřujeme zanícené nervy nebo citlivé krčky. Veškeré zákroky provádíme šetrně, bezbolestně a za lokálního znecitlivění. K ošetření a léčbě přistupujeme individuálně s ohledem na vaše potřeby.

Fotokompozitní výplň

V řeči lidové - bíla plomba, existuje v mnoha odstínech a variacích, že by bylo rozumější, kdyby se nazývala plomba v barvě zubu. Fotokompozit je složen ze dvou podstatných částí a to je pryskyřice - pojivo a různě velké kousky skla, písku (plnivo). Tento materiál má obecně výtečné vlastnosti jako výplňový materiál za ztracené zubní tkáňě, nicméně je velice citlivý na technologickou kázeň při jeho zhotovení. Lékař musí znát limity svých schopností a výplňového materiálu. Na práci je potřeba dostatek času, neboť dlouhodobou funkčnost lze dosáhnout jen bezchybným zhotovením výplně.

Estetika je také důležitá a víceméně je vedlejším produktem kvalitní práce.

Nic není navěky, proto je potřeba vždy klást člověku na srdce dobrou ústní hygienu, která prodlužuje životnost všech prací v puse.
Endodontické ošetření

Ošetření vnitřku zubu, tedy dřeňové dutiny a kořenových kanálků je nutné ve chvíli, kdy se do těchto míst dostanou bakterie z dutiny ústní. To bývá především u rozsáhlých kazů, úrazů či pokročilé parodontitidy. Časově a technologicky náročné ošetření s dnes již výbornou prognózou, kterou ještě dále posouvá využití mikroskopu a lupových brýlí.

Reendodontické ošetření

Neboli znovu ošetření kořenových kanálků je nutné v těch případech, kdy se předcházejícímu ošetřujícímu nepovedlo eliminovat z kořenového systému veškeré bakterie a pod zubem se zvětšuje zánětlivé ložisko. Často velmi složité a časově náročné.
Postendodontické ošetření

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu.

Amalgám???

S amalgámem nepracujeme. A zpochybňujeme jeho korektní užití v moderní medicíně. Má několik významných nežádoucích vlastností, které nás přiměly jej vůbec našim pacientům nenabízet. Jedná se o kov, který se časem (tzv. zráním amalgámu) rozpíná. Zub je nejtvrdší orgán lidského těla a není schopen zareagovat na změnu objemových vlastností amalgámu, takže postupem doby se na zubu objevují trhliny a praskliny. Mohou být dlouho bez jiných příznaků, ale také se často stává, že zub tlak nevydrží a praskne. Pokud je prasklina v nešťastném místě, nezbývá nic jiného než zub vytrhnout. 

Náhrady destruovaných/chybějících zubů

Chybí vám část zubu? Trápí vás mezery po vytržených zubech? Pomůžeme vám nalézt ideální řešení za pomocí korunek, můstků, implantátů či snímatelných náhrad, s nimiž se sami budete cítit příjemně. 

Fotokompozitní onlay

Nejmodernější a nejméně invazivní protetické ošetření, založené na principu - „ponech co nejvíce vlastního zubu,“ spadá někde mezi fotokompozitní výplň a korunku. Moderní adhesivní (spojovací) systémy a přísný technologický postup umožňují spojit náhradu s připraveným pahýlem bez jakékoli spáry a umožnit splynutí obou v jeden, pro pacienta nerozeznatelný celek.
Celokeramická korunka

Funkční a vysoce estetická náhrada s povrchem nejvíce se blížící vlastnostem skloviny. Používá se v celém rozsahu chrupu. Se zubem se spojuje adhesivně. Dosed korunky na pahýl by měl být pro lidské oko nerozpoznatelný.
Implantologie

Desítky let ověřený způsob náhrady jednoho nebo více zubů bez nutnosti broušení těch okolních. Jediná alternativa k „zubům do skleničky“ při zkráceném zubním oblouku či při bezzubosti. Limitujícím faktorem je nabídka a kvalita kosti, do které má být implantát umístěn, špatná ústní hygiena a skusové poměry.
Metalokeramický nebo zirkonový můstek

Metalokeramický můstek - zlatý standard, který je pomalu nahrazován bezkovovým zirkonovým můstkem, stále výborně slouží jako spolehlivé přemostění defektů v chrupu. Alternativa k implantátům v případě, že měníme starý můstek za nový.
Celkové protézy

Paradoxně jedno z nejsložitějších ošetření vůbec. Zhotovit dobře vypadající, sající a kousající protézu vyžaduje velké množství času a perfektní spolupráci zubař/technik. Někdy je nutné, před samotným zahájením výroby, chirurgicky upravit dásně i kost, aby se co nejvíce optimalizovaly podmínky pro správnou funkci protézy.
Skeletové náhrady

Druh snímací protézy, která nejvíce využívá a na druhou stranu nejméně opotřebovává zbývající zuby a dáseň. Tělo a spony protézy tvoří slitina kovů, jen malé části a zuby jsou z pryskyřice.
Hybridní náhrady

Název  jest odvozen od způsobu přenosu žvýkací síly na čelisti. A to jak pomocí zbývajících zubů či implantátů, tak pomocí dásně. Výborné řešení v případě zůstatku pouze málo zubů, kdy se zhotoví kuličkové zásuvné spoje nebo třmeny, v případě implantátů magnety. Rozdíl v komfortu nošení oproti celkové náhradě především v dolním čelisti je obrovský.

Chrániče proti skřípání

Pokud vám někdo z lékařů diagnostikuje zvýšené opotřebení zubů, na základě vědomého či nevědomého skřípaní, důrazně vám doporučí zhotovení chrániče, který zamezí dalším škodám. Výroba je jednoduchá a lidé je dobře přijímají.
Dentální hygiena

Dentální hygiena je nejúčinnější metoda, jak udržet Vaše zuby a dásně v dobré kondici po co nejdelší možnou dobu. Ke stále trvajícímu a zdravému úsměvu vám pomáháme jak kontrolními vyšetřeními, tak jednotlivými úkony dentální hygieny, jako je odstraňování zubního kamene, plaku, bělení a leštění zubů. Pravidelně kontrolujeme vaši techniku čištění zubů, provádíme výběr a instruktáž použití pomůcek na čištění zubů a mezizubních prostor.

První ošetření

Očištění zubního kamene nad i pod dásní, zbavení povlaku, pigmentů a jiných nánosů, instruktáž používání zubního kartáčku, mezizubního kartáčku, zubní nitě, případně jednosvazkového kartáčku. Změření mezizubních prostor a nácvik jejich používání.
Kontrolní prohlídky

Zhodnocení dosavadní léčby. Kompletní očištění zubního kamene a vyleštění. V případě nutnosti reinstruktáž využívání pomůcek dentální hygieny.
Airflow

Metoda odstranění pigmentů z povrchu zubů za pomocí speciálních zrnek či kuliček ve vodní spreji.

Bělení zubů

Naše klinika vám nabízí kombinované bělení Purewhitening, jako ucelený systém bělení se 100% garancí a dlouhodobostí efektu. Metoda je to naprosto neškodná a neinvazivní, nikterak neničící povrch zubu. Bělení je vhodné pro lidi s nevyhovujícím odstínem zubů, s různými fleky a skvrnami na jinak zdravých zubech. Bělit se nedají výplně a korunky, nebo zuby s kazy. 
Dentální šperk

Chtěli by jste, aby váš úsměv a dokonale bílý chrup doplnil blyštící se drahokam? Není problém spolehlivým způsobem vám vyhovět.

Paradontologie

Ve stomatologické klinice Dental PARK provádíme také léčbu parodontu, zánětlivého infekčního onemocnění závěsného aparátu zubu. Toto onemocnění bývá provázeno zánětem a krvácením z dásní, obnažováním kořenů zubů, viklavostí zubů, nepříjemným pocitem a zápachem z úst a může vést v konečném důsledku k samovolnému vypadávání zubů. Léčbu parodontózy nepodceňujeme a volíme účinné léčebné postupy dle aktuálního rozsahu infekce a stavu postižení parodontu.

Mohla by Vás zaujmout možnost krytí obnažených krčků pomocí vlastní dásně a vaziva.

Léčba parodontitid

Léčba je založena především na precizním očištění povrchů kořenů pomocí speciálních kyret a scalerů, na úpravě hygieny a případně podání kombinace antibiotik.
Krytí obnažených krčků

Etiologie vzniku obnažených krčků je pestrá. Od ortodontické vady, traumatickou hygienu, piercing, skusové poměry po biotyp dásně. Z toho také vyplývá následná léčba. Odstranění příčiny, zastavení prohlubování recesu, a dle stavu kosti a typu dásně provedení operace vedoucí k částečnému či celkovému překrytí defektu.
Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie je oborem, jenž zahrnuje péči o vlastní zuby. Provádíme preventivní prohlídky, ošetřujeme nemocné zuby zasažené zubním kazem i zuby poškozené následkem úrazu. Ošetřujeme zanícené nervy nebo citlivé krčky. Veškeré zákroky provádíme šetrně, bezbolestně a za lokálního znecitlivění. K ošetření a léčbě přistupujeme individuálně s ohledem na vaše potřeby.

Fotokompozitní výplň

<p>V řeči lidové - bíla plomba, existuje v mnoha odstínech a variacích, že by bylo rozumější, kdyby se nazývala plomba v barvě zubu. Fotokompozit je složen ze dvou podstatných částí a to je pryskyřice - pojivo a různě velké kousky skla, písku (plnivo). Tento materiál má obecně výtečné vlastnosti jako výplňový materiál za ztracené zubní tkáňě, nicméně je velice citlivý na technologickou kázeň při jeho zhotovení. Lékař musí znát limity svých schopností a výplňového materiálu. Na práci je potřeba dostatek času, neboť dlouhodobou funkčnost lze dosáhnout jen bezchybným zhotovením výplně.</p><p>Estetika je také důležitá a víceméně je vedlejším produktem kvalitní práce.</p><p>Nic není navěky, proto je potřeba vždy klást člověku na srdce dobrou ústní hygienu, která prodlužuje životnost všech prací v puse.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Endodontické ošetření

<p>Ošetření vnitřku zubu, tedy dřeňové dutiny a kořenových kanálků je nutné ve chvíli, kdy se do těchto míst dostanou bakterie z dutiny ústní. To bývá především u rozsáhlých kazů, úrazů či pokročilé parodontitidy. Časově a technologicky náročné ošetření s dnes již výbornou prognózou, kterou ještě dále posouvá využití mikroskopu a lupových brýlí.</p>

Reendodontické ošetření

<p>Neboli znovu ošetření kořenových kanálků je nutné v těch případech, kdy se předcházejícímu ošetřujícímu nepovedlo eliminovat z kořenového systému veškeré bakterie a pod zubem se zvětšuje zánětlivé ložisko. Často velmi složité a časově náročné.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Postendodontické ošetření

<p>Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu.</p>

Amalgám???

<p>S amalgámem nepracujeme. A zpochybňujeme jeho korektní užití v moderní medicíně. Má několik významných nežádoucích vlastností, které nás přiměly jej vůbec našim pacientům nenabízet. Jedná se o kov, který se časem (tzv. zráním amalgámu) rozpíná. Zub je nejtvrdší orgán lidského těla a není schopen zareagovat na změnu objemových vlastností amalgámu, takže postupem doby se na zubu objevují trhliny a praskliny. Mohou být dlouho bez jiných příznaků, ale také se často stává, že zub tlak nevydrží a praskne. Pokud je prasklina v nešťastném místě, nezbývá nic jiného než zub vytrhnout.&nbsp;</p>
Náhrady destruovaných/chybějících zubů

Náhrady destruovaných/chybějících zubů

Chybí vám část zubu? Trápí vás mezery po vytržených zubech? Pomůžeme vám nalézt ideální řešení za pomocí korunek, můstků, implantátů či snímatelných náhrad, s nimiž se sami budete cítit příjemně. 

Fotokompozitní onlay

<p>Nejmodernější a nejméně invazivní protetické ošetření, založené na principu - „ponech co nejvíce vlastního zubu,“ spadá někde mezi fotokompozitní výplň a korunku. Moderní adhesivní (spojovací) systémy a přísný technologický postup umožňují spojit náhradu s připraveným pahýlem bez jakékoli spáry a umožnit splynutí obou v jeden, pro pacienta nerozeznatelný celek.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Celokeramická korunka

<p>Funkční a vysoce estetická náhrada s povrchem nejvíce se blížící vlastnostem skloviny. Používá se v celém rozsahu chrupu. Se zubem se spojuje adhesivně. Dosed korunky na pahýl by měl být pro lidské oko nerozpoznatelný.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Implantologie

<p>Desítky let ověřený způsob náhrady jednoho nebo více zubů bez nutnosti broušení těch okolních. Jediná alternativa k „zubům do skleničky“ při zkráceném zubním oblouku či při bezzubosti. Limitujícím faktorem je nabídka a kvalita kosti, do které má být implantát umístěn, špatná ústní hygiena a skusové poměry.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Metalokeramický nebo zirkonový můstek

<p>Metalokeramický můstek - zlatý standard, který je pomalu nahrazován bezkovovým zirkonovým můstkem, stále výborně slouží jako spolehlivé přemostění defektů v chrupu. Alternativa k implantátům v případě, že měníme starý můstek za nový.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Celkové protézy

<p>Paradoxně jedno z nejsložitějších ošetření vůbec. Zhotovit dobře vypadající, sající a kousající protézu vyžaduje velké množství času a perfektní spolupráci zubař/technik. Někdy je nutné, před samotným zahájením výroby, chirurgicky upravit dásně i kost, aby se co nejvíce optimalizovaly podmínky pro správnou funkci protézy.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Skeletové náhrady

<p>Druh snímací protézy, která nejvíce využívá a na druhou stranu nejméně opotřebovává zbývající zuby a dáseň. Tělo a spony protézy tvoří slitina kovů, jen malé části a zuby jsou z pryskyřice.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Hybridní náhrady

<p>Název &nbsp;jest odvozen od způsobu přenosu žvýkací síly na čelisti. A to jak pomocí zbývajících zubů či implantátů, tak pomocí dásně. Výborné řešení v případě zůstatku pouze málo zubů, kdy se zhotoví kuličkové zásuvné spoje nebo třmeny, v případě implantátů magnety. Rozdíl v komfortu nošení oproti celkové náhradě především v dolním čelisti je obrovský.</p>

Chrániče proti skřípání

<p>Pokud vám někdo z lékařů diagnostikuje zvýšené opotřebení zubů, na základě vědomého či nevědomého skřípaní, důrazně vám doporučí zhotovení chrániče, který zamezí dalším škodám. Výroba je jednoduchá a lidé je dobře přijímají.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>
Dentální hygiena

Dentální hygiena

Dentální hygiena je nejúčinnější metoda, jak udržet Vaše zuby a dásně v dobré kondici po co nejdelší možnou dobu. Ke stále trvajícímu a zdravému úsměvu vám pomáháme jak kontrolními vyšetřeními, tak jednotlivými úkony dentální hygieny, jako je odstraňování zubního kamene, plaku, bělení a leštění zubů. Pravidelně kontrolujeme vaši techniku čištění zubů, provádíme výběr a instruktáž použití pomůcek na čištění zubů a mezizubních prostor.

První ošetření

<p>Očištění zubního kamene nad i pod dásní, zbavení povlaku, pigmentů a jiných nánosů, instruktáž používání zubního kartáčku, mezizubního kartáčku, zubní nitě, případně jednosvazkového kartáčku. Změření mezizubních prostor a nácvik jejich používání.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Kontrolní prohlídky

<p>Zhodnocení dosavadní léčby. Kompletní očištění zubního kamene a vyleštění. V případě nutnosti reinstruktáž využívání pomůcek dentální hygieny.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Airflow

<p>Metoda odstranění pigmentů z povrchu zubů za pomocí speciálních zrnek či kuliček ve vodní spreji.</p>

Bělení zubů

<p>Naše klinika vám nabízí kombinované bělení Purewhitening, jako ucelený systém bělení se 100% garancí a dlouhodobostí efektu. Metoda je to naprosto neškodná a neinvazivní, nikterak neničící povrch zubu. Bělení je vhodné pro lidi s nevyhovujícím odstínem zubů, s různými fleky a skvrnami na jinak zdravých zubech. Bělit se nedají výplně a korunky, nebo zuby s kazy.&nbsp;</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Dentální šperk

<p>Chtěli by jste, aby váš úsměv a dokonale bílý chrup doplnil blyštící se drahokam? Není problém spolehlivým způsobem vám vyhovět.</p>
Paradontologie

Paradontologie

Ve stomatologické klinice Dental PARK provádíme také léčbu parodontu, zánětlivého infekčního onemocnění závěsného aparátu zubu. Toto onemocnění bývá provázeno zánětem a krvácením z dásní, obnažováním kořenů zubů, viklavostí zubů, nepříjemným pocitem a zápachem z úst a může vést v konečném důsledku k samovolnému vypadávání zubů. Léčbu parodontózy nepodceňujeme a volíme účinné léčebné postupy dle aktuálního rozsahu infekce a stavu postižení parodontu.

Mohla by Vás zaujmout možnost krytí obnažených krčků pomocí vlastní dásně a vaziva.

Léčba parodontitid

<p>Léčba je založena především na precizním očištění povrchů kořenů pomocí speciálních kyret a scalerů, na úpravě hygieny a případně podání kombinace antibiotik.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>

Krytí obnažených krčků

<p>Etiologie vzniku obnažených krčků je pestrá. Od ortodontické vady, traumatickou hygienu, piercing, skusové poměry po biotyp dásně. Z toho také vyplývá následná léčba. Odstranění příčiny, zastavení prohlubování recesu, a dle stavu kosti a typu dásně provedení operace vedoucí k částečnému či celkovému překrytí defektu.</p><p><br></p><p><br></p><p><br></p>
© ARSYLINE 2022
Varování

Zavřít